Malowanie proszkowe

DOŚWIADCZENIE i PRECYZJA

MALOWANIE PROSZKOWE
WYSOKIEJ JAKOŚCI

Zakres usług firmy Maleks obejmuje przeprowadzenie wszystkich procesów, na które składa się odpowiednio wykonane lakierowanie proszkowe. Nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy mają do dyspozycji nowoczesny park maszynowy, wyposażony w zaawansowane technologicznie urządzenia i najwyższej klasy aplikacje elektrostatyczne GEMA Optiflex 2, umożliwiające sprawne przeprowadzenie niezbędnych prac na najwyższym poziomie. Powierzone nam powierzchnie powlekamy wyłącznie farbami proszkowymi renomowanych producentów, dzięki czemu malowanie przebiega bez zakłóceń, a powłoka, utwardzona w procesie polimeryzacji, staje się odporna na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne warunki pogodowe oraz inne czynniki niszczące. Obsługujemy klientów z Gdańska, Gdyni, Sopotu czyli z całego Trójmiasta jak i województwa pomorskiego.

Miasta, które obsługujemy:

ZAPYTANIA OFERTOWE
669 242 110
biuro@maleks.net.pl

KONTAKT MAILOWY
795 712 012

Malowanie proszkowe
Stali nierdzewnej

Wykonujemy malowanie proszkowe stali nierdzewnej (tzn. nierdzewki), które polega na naniesienie na nią sproszkowanej farby, która w kolejnym etapie jest poddawana wysokiej temperaturze w specjalnym piecu. Dzięki temu otrzymujemy wysokiej jakości warstwę farby, odporną na uszkodzenia mechaniczne, jak i czynniki atmosferyczne. Stal po wystygnięciu jest gotowa do użytku.

Malowanie proszkowe
Aluminium

Wykonujemy malowanie proszkowe aluminium. Jest to idealna metoda do malowania tego typu materiału. Dzięki naszemu doświadczeniu doskonale wiemy jak malować aluminium i różnego rodzaju elementy z niego zrobione takie jak ramy, elementy maszyn, ogrodzenia itp. Elementy, które zostały pomalowane proszkowo zyskują odrodność na korozję i uszkodzenia mechaniczne a powierzchnia nie zawiera zacieków i jest perfekcyjnie gładka. Zapewniamy wysoką jakość i dbałość o detale.

EKOLOGICZNE PROCES
MALOWANIA

Malowanie proszkowe w przeciwieństwie do malowania na mokro jest procesem ekologicznym. Nie występują tu rozpuszczalniki ani żadne szkodliwe substancje. Farby nie posiadają w swoim składzie żadnych substancji, które mają negatywny wpływ na ludzi, zwierzęta czy środowisko. Malowanie proszkowe nie powoduje uwalniania się do środowiska lotnych związków, co zapobiega zanieczyszczaniu środowiska. Farby proszkowe posiadają atesty, które umożliwiają ich kontakt z żywnością i wodą.

NOWOCZESNA
TECHNOLOGIA

 • fosforanowanie cynkowe stali
 • pasywacja tytanowa aluminium
 • usuwanie chemiczne farb
 • polimeryzacja
 • malowanie elementów w wielu kolorach (duokolor)
 • wymiar pieca 8m długości x 2,35 wysokość x 1,35m szerokość

METALE I RZECZY KTÓRE MALUJEMY

 • ogrodzenia, w tym bramy przesuwne do długości 8 m
 • balustrady
 • urządzenia i elementy wentylacyjne
 • orurowanie aut
 • grzejniki
 • ramy rowerowe, motocyklowe
 • klamki, uchwyty
 • podstawy stołów
 • żeliwne meble i inne detale
 • profile aluminiowe i stalowe
 • elementy ze stali nierdzewnej
 • sprzęt sportowy
 • lampy itp

ZAPYTANIA OFERTOWE
669 242 110
biuro@maleks.net.pl

KONTAKT MAILOWY
795 712 012

Najczęściej zadawane pytania

Tak, ale musi być najpierw przeszlifowana lub kupiona już szczotkowana, żeby była dobra przyczepność farby.

Generalnie farba proszkowa jest produktem ekologicznym, więc nie ma przeciwwskazań do kontaktu z żywnością, jednak w przypadku żywienia zbiorowego zalecane są farby ze specjalnymi certyfikatami.

Malowanie proszkowe ma tą przewagę nad malowaniem na mokro, że jak tylko detal wystygnie po wyjściu z pieca, jest już gotowy do użytku.

Jeżeli mamy pewność, że detal był poprzednio pomalowany farbą proszkową to jak najbardziej tak. Jednak na taki detal lakiernia nie udziela gwarancji, bo nie ma pewności jak została przygotowana powierzchnia przed pierwszym malowaniem, a ten proces jest najważniejszy. Niemniej jednak dokładamy wszelki starań, żeby detal przemalowywany był jak najlepszej jakości.

Tak, można. Jest to jednak proces czasochłonny a jego trudność zależy od kształtu detalu. Nie wszystkie elementy uda się zrobić tak, jak sobie wyobraził klient, dlatego w każdym przypadku trzeba się z nami konsultować indywidualnie. Nie jesteśmy w stanie ocenić takiego malowania na podstawie rysunku, tylko na podstawie gotowego detalu.

W takim przypadku są 2 możliwości. Pierwsza to taka, że wykonujemy próbę malowania na jakimś najmniejszym detalu, jeżeli jest wszystko dobrze, to dopiero wtedy malujemy całość (oczywiście bez gwarancji jakości). Jeżeli próba nie wyjdzie, bo farba się zgotuje, to wtedy jedyną opcją jest usunięcie starej farby chemicznie lub mechanicznie (niestety nie wszystkie detale można poddać tym procesom).

Niestety malować proszkowo można tylko elementy, które przewodzą prąd oraz są odporne na wysokie temperatury.

To zależy od farby. Niektóre można już utwardzić w 160 stopniach Celsjusza, ale większość farb to jednak od 180-200 stopni.

Można, jednak zalecamy w takiej sytuacji pomalowanie stali najpierw podkładem epoxydowym a następnie farbą nawierzchniową. Stal do tego musi być czysta, bez rdzy ani nalotu. Idealnie jest jak stal jest wypiaskowana, ale nie zawsze jest na to czas lub budżet.

Obie wersje zapewniają dłuższe zabezpieczenie antykorozyjne stali, jednak ocynk ogniowy zabezpiecza dodatkowo stal od wewnątrz, a farba proszkowa zabezpiecza tylko to , co jest na zewnątrz.

Ocynk ogniowy ma to do siebie, że na powierzchni detalu tworzą się wypryski i duże nierówności oraz sopelki cynku. Są 2 powody, dla których należy cały detal oszlifować. Po pierwsze ze względów estetycznych, a po drugie ze względu na przyczepność farby proszkowej. Bez szlifowania farba może odpadać.

Nie. Takie grzejniki mają łączenia, które stapiają się w piecu przy utwardzaniu farby proszkowej.

Nie zaleca się tego robić w przypadku aluminium, gdyż wtedy drobinki farby są wbijane w miękki materiał, co potem skutkuje wygazowaniami na gotowej powłoce malarskiej. Najlepiej jest usunąć starą farbę chemicznie, a dopiero potem lekko przepiaskować.